בני ה. 

מנהל פרוייקטים בחברה קיבוצית

 

המטרות שלי בתחילת האימון היו בחלקן מוגדרות בפירוש ואחרות שלא ידעתי להגדירן חד משמעית. ידעתי שאני קצת תקוע עם עצמי ולא יודע לשנות בעצמי והבנתי שבעזרה-תמיכה של מישהו נוסף אוכל להגדיר ולבצע שינויים. לכן, מטרה ראשונה הייתה להגדיר את השיפורים-שינויים שאני רוצה לממש. מטרות נוספות שהגדרתי לעצמי מראש: שיפור תקשורת בין אישית עם עמיתי והסביבה בכלל, ניהול נכון של הזמן.

בגדול, המטרות הנ"ל מומשו, ועוד. השגתי הבנה ושליטה בתכונה דומיננטית שלי, חתירה לשלמות (פרפקציוניזם), בעיקר הכרה בקשיים / מגבלות שלי, הן כלפי עצמי והן כלפי סביבתי, שמקורן בתכונה זו. במילים שאתה לימדת אותי: עברתי להכיר ולקבל את המושג "טוב דיו".עברתי "פאזה" מבחינת השליטה בפעילות שלי ובהתאם במצב הרוח שלי. לפני כן הייתי במקום פסיבי: הרצונות וההרגשות שלי היו בסדר עדיפות שני. נתתי למציאות לנהל אותי ולמצב רוחי להיות תוצאה של מה שקורה.הצלחתי לעבור לנהל את עצמי בעיקר בהכרה ובקבלה של עצמי כגורם קובע. משפטים שלא אמרתי בקול רם אפילו ולא היו שיקול אצלי קיבלו לגיטימיות: "אני רוצה"; "בחירה בין אלטרנטיבות צריכה להיות גם לפי הרצון האישי שלי" וכדומה. כמו כן ובהתאם, למדתי שההרגשה/מצב הרוח שלי אינן תוצאה אלא בהחלט גם החלטה ושאפשר להחליט שלמרות קשיים ובעיות שהורידו לי עד כה את האף לרצפה, אני אחייך. בעצם גיליתי יכולת להפריד או לחצוץ בין האירועים לבין ההרגשה האישית, שעד היום השפיעה עלי 24 שעות. למדתי להגיע הביתה עם מצב רוח טוב למרות יום נאחס שהיה בעבודה וכן להתחיל את היום שאחריו במגמה חיובית. למדתי גם שנכון לחשוב על עצמי ולגיטימי לפעול לפי זה. למשל, למדתי להגיד לעצמי בסוף שבוע  שגם אם יש המון בעיות והרבה דברים דחופים, שזה סוף השבוע ונכון שאנוח באמת מעבודה. אני גם חשוב. תובנות שיש לי מהאימון הן שהאימון עזר לי להציף ולהגדיר עניינים שרציתי לשנות/לשפר ובהמשך כמובן לטפל בהם, הן באופן מידי-ספציפי לזמן האימון ובד בבד העלה אותי על הדרך הנכונה ונתן לי כלים להמשיך בתהליך בעצמי. אתה המאמן סייעת לי להוציא מעצמי יכולות שהיו בי ולא ידעתי לממשן, הן ביכולת להגדיר חוזקות ולהשתמש בהן וכן להישיר מבט לחולשות ולהתמודד איתן. וגם בהמשך, במציאת הדרך המיטבית להתגבר על קשיים ולשנות בהתאם ליכולתי ולדרך המתאימה לי ביותר. בזאת שהתהליך היה שלי ובוצע על ידי, התהליך חיזק לי את הבטחון ביכולתי להתגבר על קשיים ויותר מזה סייע לי לקבל את עצמי כולל החולשות – בעיקר ע"י הקטנת הביקורת העצמית שלי במובן השלילי המגביל.

התחזקו אצלי מה שאתה קראת "שרירים": שריר תשומת הלב לרגשות של אנשים הסובבים אותי, שריר ההקשבה הסובלנות והסבלנות לדעות שונות משלי, שריר ההקשבה והקניית החשיבות לרצונות ולהרגשות האישיים שלי ואחרון חביב, שריר הגבלת הפרפקציוניזם. אני מתנהג היום באופן שונה: פחות לחוץ, יותר נחמד לסביבתי, יותר מקשיב.היתה לי תקשורת טובה איתך כמאמן, אמון מלא, הרגשה שאני בלבד נמצא במרכז העיסוק. התהליך היה מצוין. המשך בדרך זו, היא מצוינת. לכל אורך הדרך קיבלתי ממך הרגשה שאני המתאמן החשוב ביותר שלך ואתה 100% עבורי הן בפגישות והן ביניהן. זה מיוחד ולהבנתי נדיר.תודה רבה מעומק הלב. ​

מנטור לניהול עם משמעות