אחדים קוראים לזה Coach שזה התרגום הנאמן מאנגלית. אחרים מתרגמים מיד לעברית מדוברת: "אה, אתה קואצ'ר!! שלישי מביע את הספק בתבונת הבחירה שלי: 'Coaching? גם אתה? כולם נעשו קואצ'רים היום!!'"  - - -

 

אני עוסק באימון שנים רבות, למעשה כל השנים שזכרוני מגיע אליהן. עוסק באימון משמעו מתאמן בעצמי ומאמן אחרים, אחד על אחד או אחדים, שם לעצמי מטרות ומתמודד בדרך להשגתן, רץ ונופל וקם ושוב נושא עיני למרחק, תומך באחרים ונתמך בעצמי.

עד לא מכבר לא הייתי מודע לכך. עיצוב האישיות הבוגרת הוא מעשה המתרחש אי-שם בראשית חיינו, תוצאה של תורשה וגנים ולימוד וגיבוש ערכים המכוונים את המעשה לכל משך החיים. פגישתי עם המקצוע פתחה בפני אופקים חדשים, ובד בבד גילתה את מה שחשדתי בו עוד קודם, שהאימון עבורי הוא מכר ותיק ועמית לדרך לכל אורכה.

 

מה גיליתי?

ראשית את עצמי. האימון היה יציאה למסע מרתק וחווייתי עם מלווה שאינו מיישם מודל של "מומחה מייעץ" אלא שותף אמיתי למחשבות ולקשיים ולחששות ולשמחות, שהשאיר בידי את בחירת יעדי המסע, את תכנון המסלול ואת הכיוון ואת קצב ההתקדמות, ורק בדק איתי מדי פעם את החלטותי וסייע  להבהיר את הדרך. המאמן, כך למדתי, אינו מחפש ליקויים או חוסרים. הוא יודע שהם קיימים ולמרות זאת רואה בי המתאמן  א ד ם  ש ל ם  כבר עכשיו. במקום לעסוק במכשולים, האימון מלמד לנהל אותם. תפקידו הוא לחשוף, להעצים, לעודד ולפתח את הכישורים, המשאבים והיצירתיות שכבר נמצאים אצל המתאמן. המאמן המיומן בונה בסיס שותפות "בגובה העיניים", שאינו מתמקד בהגדרת הבעייה אלא בעיצוב השינוי הרצוי.

 

מי אני?

נולדתי בארץ ואני חי בישראל, וכאן ביתי. אני נשוי ואב וסב, ואוהב את שלושת תפקידי. אני אוהב את הארץ, את נופיה, את ההרים והנחלים ואת ריח האדמה. אני חורש את השבילים באהבה וסקרנות, ברגל וברכיבה על אופני הרים. צמחתי מלמטה, מעבודת כפיים, מניהול זוטר לניהול בכיר, לחינוך, להקמה והובלה של מעשים ואנשים, לעיצוב חזון והצבת מטרות. הייתי מנהל של אנשים ואיתם, ראיתי עצמי מורה ומדריך ומפלס דרך, מעצים אנשים ומסייע לאיתור כוחות וחשיפתם.

האימון עוסק רבות בבירור ערכי המתאמן, כמשאב מרכזי להשגת הישגים. הערכים שלי הם אכן המשאב העיקרי שלי כמאמן: אני מאמין באדם. אני מאמין באנשים. אני מאמין לאנשים. אני מקשיב לאנשים, מחפש את הדרך להבנתם. אני מעמיד לרשות המתאמן ים הקשבה רחב ועמוק של שנים רבות, מעט תובנות שאספתי, מעט לקחים שהפקתי, ואמונה רבה בכוחותיו ויכולתו.

ומה אני היום? עצמאי. מאמן ומנטור בכיר אישי וניהולי. מוסמך מטעם אוניברסיטת חיפה ואיק"א ולשכת המאמנים, מאמן מאמנים, מאמן מנהלים בארגונים, מאמן אנשים. אני מומחה בלעשות סדר בראש, בלייצר בהירות המאפשרת בחירה וקבלת החלטות נכונה. אני נמצא עבור אנשים שנמצאים במצוקה רגשית, במשבר מתמשך, שתקועים בצומת החלטה ומתקשים לבחור את הדרך הנכונה עבורם להמשך.

 

שלמה רוטשילד 052-6557731

אודותי​

מנטור לניהול עם משמעות