לקורס מאמנים הגעתי כמעט בטעות. נכנעתי לשידול של אשתי שהיתה בטוחה שאין דבר מתאים לי מלהיות מאמן. הייתי בשלהי הקריירה שלי כשכיר והיה עלי לבחור כיצד להמשיך. הקורס היה חווייה מרוממת, אפשר לומר ש"מצאתי את עצמי". לאחר שנים רבות של עבודה, בעיקר בעולמות ואולמות הלואוטק, הגעתי למקצוע שאני מרגיש בו בבית, מצליח להביא פרנסה, ערך מוסף לעצמי ולנעזרים בעבודה איתי.
ואז גם פגשתי לראשונה את ציבור המאמנים, ואת עצמי בכללם. אנשים מוכשרים ומסורים ומחוייבים שמסיימים את הקורס ורוצים לבנות לעצמם את העסק ו... אינם יודעים כיצד. איכשהו כולנו מפספסים את הקורס שמלמד כיצד מקימים עסק. אולי כי אין קורס כזה.
ההחלטה להיות מאמן של מאמנים נעשתה זמן קצר לאחר שעליתי למגרש. נחשפתי לפתע לשאלות שפתחו בפני את עומק הקושי של כניסה לקריירה אימונית, כמו "כמה כסף לבקש", "האם אני צריך להיות עוסק מורשה", "איך סוגרים עם לקוח" וגם, בנושאים מלב התהליך, "מה לעשות כשהמתאמנת פתאום מתחילה לבכות", "האם לחפש מידע על המתאמן לפני שמתחילים?", או "איך אני אדע איזו שאלה לשאול", וכו' וכו'. קורס האימון, כך מסתבר, נותן אמנם לבוגריו כלים מאד בסיסיים וחשובים ומקצועיים אך נמנע כמעט לחלוטין מלעסוק בשאלה איך מקימים ובונים ומקדמים את העסק הזה האישי הפרטי שנקרא אימון.

החומרים המתפרסמים כאן נועדו לשרת מאמנים, מנטורים וגם סתם אזרחים סקרנים. יש בו כל מיני דברים, היכנסו וגלו לבד. אם תתבלבלו בדרך שילחו סמס או לחצו על צור קשר, משלחת החילוץ תגיע.
אבל ובעיקר, האתר הזה הוא בנו החוקי והיחיד של האתר Coach4coach והוא מכיל  ארגז כלים גדול ומתחדש למאמן!! השימוש בחינם, המאמנים מוזמנים להוריד, להעתיק, לבחוש, לגרוס, לשתף או כל שימוש אחר שיכול לקדם אותם. אספתי ממקורות שונים, חלק עברו עיבוד, אחרים המצאתי, חלק מהחומרים שאול. אם מישהו סבור שלקחתי ממנו ולא ביקשתי רשות, אשמח לתקן את המעוות.

והעיקר, צאו לדרך! השתמשו, אמנו ותיהנו!

על מאמנים ומתאמנים

מנטור לניהול עם משמעות