רימון בן דור

מנהל הנדסה ומוצרים, ריבוליס השקייה בע"מ

רימון בן-דור ז"ל, חבר קיבוץ לוטם, הלך לעולמו בן 61 ביולי 2017 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן, כשהוא מותיר אחריו שובל ארוך של אנשים אבלים והמומים. זכיתי ללוותו מספר שנים כמנטור והעבודה איתו, לרבות הדרך שעשה בשנת חייו האחרונה, היתה לי לחווייה מרגשת. 

התחלנו תהליך ליווי לפני מספר שנים. התהליך החל כאימון אך השתנה לטובת מנטורינג, תחזוקה שוטפת ופיתוח אישי ארוך טווח. אנו נפגשים כיום בערך אחת לשבועיים, בעיקר דרך סקייפ.

אנחנו מכירים וחברים מעל 35 שנים במעגלים שונים עוד מימי נערותי בקיבוץ. למרות ואולי בגלל זאת בחרתי להתפתח איתך.

במהלך השנים החלפתי מספר הגדרות תפקיד (וגם מקומות עבודה) והתקדמתי בסולם הדרגות. במסגרת השינויים בתפקידי עברתי עם החברות בהן עבדתי טלטלות לא פשוטות כמו העברות בעלות, התנהלות חברה בתקופת עבר ובעלות חדשה הכוללת שדרת ניהול שונה בתכלית. כל אחד מהתפקידים אותם עשיתי נותח ואופיין לפני הכניסה ובהמשך כדי להתאים את דרישות התפקיד ליכולותיי ולצמצם פערי ידע, התנהגות וראית התמונה במקומות הנדרשים. כל שינוי שעשיתי בעבודתי – טכני או התנהגותי – נדון לפני כן איתך  לצורך היערכות מיטבית.

שיטת העבודה איתך היא שיחה פתוחה שבה אני מציג את הנושא עליו אנו רוצים לדבר (בד"כ מיוזמתי), אתה שואל שאלות מנחות ומשקף את דברי כפי שהובנו על ידך לצורך הבהרת התמונה לי ולך. במקרה של התמודדות עם מספר חלופות או תגובות אפשריות, אנו בוחנים תרחישים שונים בהם אתה מייצג את הצד השני או חלופה נגדית. בצורה זו אני מצליח להבהיר לעצמי בצורה יותר ברורה מה אני רוצה בעצם, לאן אני רוצה להגיע ולגייס את המשאבים הפנימיים לעשות זאת. המתודיקה והסדר שאתה מכניס לדיון, עוזרת לי להפוך את הסלט של העובדות, הרגשות והמראות לתמונה סדורה וניתנת לעיכול ועיבוד לצורך הגעה למסקנות ראויות.

איננו שואפים להגיע להחלטה על פעולה נדרשת בסיכום הדיון . בד"כ אני מחומש בחומר למחשבה המאפשר לי לקבל את ההחלטות בצורה נאותה ולהתמודד עם אי התאמות (דיסוננס) הקיימות בחיים.

העבודה איתך נינוחה גם כשמדברים על נושאים קשים ומורכבים. זה מהווה "מקום בטוח" שבו אפשר להתנתק מחלק מהרעשים ולחשוב בצורה רציונלית יחסית ולמצוא זוויות חשיבה שאינן בנמצא בצורה אחרת.

המלצתי בעבר ואמליץ בעתיד לחבריי לעבוד איתך כדי לשפר את מיקומם בעיני עצמם ובסביבתם וכדי להיות במקום רגוע ומכיל יותר בחייהם הפרטיים והמקצועיים.

חוץ מזה, אתה סייר מעולה ורוכב אופניים מצוין. למדתי ממך הרבה על החצר האחורית של ארץ ישראל דרך מסעות רבים שיזמת והדרכת.

Edit Post Text

מנטור לניהול עם משמעות