שמואליק מנדל

שמואליק מנדל ז"ל, חבר קיבוץ מרום-גולן, התאמן איתי כשהיה מנכ"ל חברת בנטל תעשיות, אבל עוד לפני כן וחשוב מכך, היינו עשרות שנים חברים וכאשר חלה בסרטן, זכיתי שיבקש שאלווה אותו כמנטור. אהבתי אותו מאד והוא היה לי ידיד אמיתי.  רק מי שזכה להכיר את שמואליק יכול לחוש את עומק האבידה ועד כמה הוא חסר. 

 

רוטשילד (כך אני רגיל),

במהלך השנים, דרכינו מצטלבות פה ושם. בצומת האחרון בבנטל, חנינו ביחד למספר שנים בהן כארגון, כצוות, כאנשים בכלל ובתפקידי בפרט חווינו את העוקץ ואת הדבש.

בתחילת הדרך היית מאמן אישי לחלק מאיתנו ובהמשך גם מאמן ארגוני במסגרת הגדרה חדשנית, במידה מסוימת, של תפקיד המאמן.

בעזרת הרגישות, יכולת ההקשבה, האמפתיה והסימפתיה ובקיצור – האינטליגנציה הרגשית הנדירה שלך, הצלחת לקלוט את ה - DNA שלנו ולעזור לכולנו, בין באופן אישי ובין כצוות, להתקדם.

באופן אישי, נהניתי מאוד מהשיחות בינינו, הן אינטלקטואלית והן מקצועית, אף כי עוד לא הצלחתי להטמיע באופן מלא את יכולתי לחפש את ה"למה לא" בכל הצעה.

אני, באופן ודאי, "פולני" ולכן מפעם לפעם הראייה האופטימית שלך הייתה חיונית. זה מתמצה באמירה הסינית ש"בכל משבר יש הזדמנות" (דרכך בחיים) מול הגישה הבסיסית שלי, על פי האמריקאים, שלפיה "משבר הוא לפעמים סתם משבר".

אני מקווה שדרכינו יצטלבו שוב, ובכל מקרה שנשמור על קשר.

באיחולים להצלחה רבה, לאושר רב ולבריאות,

בהוקרה, בהערכה ובתודה.

 

המטרות שלי בתחילת האימון היו לימוד זוויות הסתכלות אחרות  במצבים ותהליכים, שיפור יכולות ניהול (טכניקות, גישות), יתר אופטימיות. מה שקיבלתי היו טכניקות לניתוח בתחומי ניהול שונים, צורות בחינה ופתרונות שונים לחלק מהנושאים. תובנות שקיבלתי היו דבר ראשון – "תרגיע". אינך יכול לשנות את כל העולם. ושעלי כמנהל לשדר ראיה אופטימית ושדרים חיוביים כלפי העובדים והארגון.

מה שעבד באימון היה פתיחות דו צדדית, עניין, חלק מהמטלות שהתבקשתי לעשות (פידבק מהעובדים), סקירת-על שלי – סוג של ניתוח שאין הרבה הזדמנויות לעשותו.

ובסך הכל נהניתי מאוד

Edit Post Text

מנטור לניהול עם משמעות